| AdrianDinamo a întrebat:

Eu sunt la filologie si m-am gandit la o posibila cariera in domeniul petrolier, Asta ar insemna sa dau la facultatea de Petrol si Gaze din Ploiesti.Ce ma sfatuiti? se impaca profilul actual cu ceea ce vreau eu sa fac? OFER FUNDA

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca iti place aceasta facultate poti merge linistit, nu conteaza decat sa obtii diplama de bac, indiferent de tipul liceului absolvit.

| Ciubotaru_Laura_1997 a răspuns:

Filologia este un profil bun. Poti sa dai la o facultate mai buna. In principiu nu conteaza ce profil faci. Conteaza sa fii bun in domeniul facultatii. Succes!