| AndreeaM303 a întrebat:

Am o problema oarecum si m-am gandit sa va cer parerea.Sunt la profilul filologie si mai am putin si termin.Problema este ca nu stiu ce voi face pe viitor.Va rog,daca puteti,sa-mi oferiti o lista cu niste facultati la care as putea sa merg.Tin sa precizez ca nu vreau in domeniul didactic, nici la facultatea de Drept. Ofer FUNDA pentru cel mai amplu si util raspuns! Va multumesc anticipat![Scuzele mele daca nu am pus intrebarea in categoria potrivita!]

Răspuns Câştigător
| Tirri28 a răspuns:

Facultatea de Litere cea mai posibila optiune. De asemenea poti sa te inclini si spre Facultatea de arte sau la Academie / Actorie. Multi care au terminat filo au mers si pe Televiziune, jurnalist, redactor.

6 răspunsuri:
| ÐÿÅ a răspuns:

Buna!
Ai putea la actorie, daca esti prieceput!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea da la facultate de stiinte politice, sau la actorie, jurnalism, din asteahappy

Răspuns utilizator avertizat
| iopoiop1 a răspuns:

Poi termina liceul si gaseste-ti un loc de munca, cu facultatea mori de foame straight face laughing

| Totui0verde a răspuns:

Poti sa incerci la una din sectiunile de la snspa sau universitatea Bucuresti; mai poti face dreptul; academia de politie, jurnalismul...

| Sophie7 a răspuns:

Poţi să te duci spre limbile străine, mai apoi să pleci din ţară sau să lucrezi aici pe post de translator.
Dai la geografie devii meteorolog, sau multe altele. Poţi să dai la actorie/teatru/jurnalism/televiziune. Astea sunt câteva idei, de facultăţi te interesezi tu! Sper că te-am ajutat! La mulţi ani!