| dRaguTzuu a întrebat:

Vreau o reteta de placinta de mere delicioasa dar mai sofisticata!

Răspuns Câştigător
| deya100 a răspuns:

Buna! Uite aici cateva site-uri care te pot ajuta:

http://gastronomie.ele.ro/......r1585.html

http://gastronomie.ele.ro/......-r555.html

Spor la gatit! :)

3 răspunsuri:
| biscuiteletau a răspuns:

Cu blat de tort si mere [rase si facute pe aragaz cu zahar si scortisoara].
Pui jumate din compozitia [clasica de blat: albusuri batute adaugi zahar dupa ulei si galbenusurile si dupa faina. o stii tu sigurwinking] in tava, o lasi sa se coaca aproape de tot, pui merele deasupra si dupa si restul de blat si il bagi din nou la cuptor. ta-daa! laughing e genial. face mama blushing.

| perhan a răspuns:

Cu blat de tort si mere [rase si facute pe aragaz cu zahar si scortisoara].
Pui jumate din compozitia [clasica de blat: albusuri batute adaugi zahar dupa ulei si galbenusurile si dupa faina. o stii tu sigurwinking] in tava, o lasi sa se coaca aproape de tot, pui merele deasupra si dupa si restul de blat si il bagi din nou la cuptor. ta-daa! laughing e genial. face mama blushing.