| dnzzzzzzzzzzzzzzz a întrebat:

A facut/face cineva Facultatea de Inginerie Electrica si Știința Calculatoarelor la Suceava si imi poate da detalii despre subiectul de admitere, medii, păreri, cum sunt profesorii, cum e campusul.

1 răspuns:
| vmorghulis a răspuns:

Subiectele de admitere variază de la an la an, dar de obicei includ materii de matematică, fizică și informatică. În general, se așteaptă ca candidații să aibă cunoștințe solide în aceste domenii și să aibă performanțe bune la examenul de bacalaureat.

În ceea ce privește mediile, ele pot varia în funcție de programul de studiu și de anul de studiu. În general, însă, Universitatea din Suceava are o reputație bună și atrage studenți talentați din întreaga țară.

Profesorii pot varia în funcție de programul de studiu și de anul de studiu, dar în general, facultatea are o echipă de profesori bine pregătiți și cu experiență în domeniile lor de specialitate. De asemenea, aceștia sunt deschiși la discuții și la ajutorarea studenților.

Campusul Universității din Suceava este unul modern și bine echipat, cu facilități de învățare și cercetare de ultimă generație. De asemenea, universitatea oferă o gamă largă de activități extracurriculare pentru studenți, inclusiv cluburi studențești, echipe sportive și evenimente culturale.

Înainte de a alege o facultate de inginerie electrică și știința calculatoarelor, este important să efectuați cercetări suplimentare, să discutați cu profesorii și cu studenții actuali și să aflați mai multe despre experiența acestora. Aceste informații vă vor ajuta să vă faceți o idee mai clară despre ce așteptați de la facultate și să decideți dacă este potrivită pentru dumneavoastră.