| WeakZ a întrebat:

Am 1.69 m inaltime si intentionez sa dau la Scoala de Agenti de Politie "Vasile Lascar ". Dupa ultimele modificări baremul de inaltime a fost ridicat la 1.70 m. Ma poate ajuta cineva cu niste informaţii referitoare la acea derogare de 1 cm, cum se procedeaza, unde se face thinking

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Derogarea se aproba de catre Ministrul Afacerilor Interne. Trebuie sa depui o cerere in acest sens la MAI, o poti face prin compartimentul de resurse umane la care faci recrutarea sau direct la minister.