| andreea13_7408 a întrebat:

am 14 ani si cand o sa fiu mare vreau sa intru la Academia Militara din Campina si asa vrea sa stiu ce trebuie sa invat, adica limbi starine si ce mai trebuie.Multumesc!

Răspuns Câştigător
| luiza a răspuns:

La Campina e o scoala de subofiteri de politie si nicidecum academie de politie. Concursul de admitere consta in urmatoarele probe eliminatorii: examinare psihologica; examinare medicala; verificarea aptitudinilor fizice;
Proba de verificare a cunostintelor se desfasoara sub forma de test grila la urmatoarele probe: limba romana; o limba straina la alegere: engleza, franceza sau germana.

2 răspunsuri:
| larysa_4174 a răspuns:

Din cate stiu sport(proba sportiva), romana, geografie

| andreea13_7408 explică:

Da am gresit:phbbbbt
mersi luiza