| motanshow a întrebat:

Salut, am 21 de ani si vreau sa fac un credit! Am mai lucrat inainte 1 AN de zile lao firma su dupa m-am muta la o alta firma si aici am 3 luni. Si vreau sa fac un credit la BRD si vreau sa stiu daca trebuie o anumite vechime la o firma sau etc...

3 răspunsuri:
| REMiXDJ a răspuns:

Fii smecher cu bancile ca si ele sunt bandite.Banca iti da un formular al lor de tip adeverinta de venit sa-l completezi -, deci, roaga pe contabilui tau de la firma sa iti treca la salariu minim 3400 lei (ron) si sa puna pe acea adeverinta daca se cere data sau de cat timp est angajat la firma, sa puna ca ai cel putin 29 de luni, deci cu 29 de luni in urma fata de anul asta sa fie data angajarii.Ei nu au cum sa verifice asta si la telefon mobil al firmei pui un nr de telefon al tau pe care banca nu al stie si daca suna nu raspunzi.Banca nu are cum sa verifice daca datele sunt false ca salariu, data, etc. sau nu. Daca salariul este mare iti pot da si un credit ca suma mai mare.Asa se face si asa fac multi cu bancile. Daca te intreaba la banca de ce salariul tau e asa mare, sau intreaba ce lucrezi ca supervizor de vanzari si ca intretii si partea de calculatoare a firmei.Asa se face, bancile fiind bantite si avand dobanzi mari, si noi cei care luam credit trebuie sa fim banditi.Hartia ai conteza cu datele sa fie contrafacute, in rest ai grija sa faci ceva bun cu banii ce ai iei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo, trebuie sa fii foarte curajos si stabil din punct de vedere al serviciului, sa ai curaju sa iei un credit si sa te inhami la 5-6 ani de a fi dator vandut catre o banca, pentru un telefon sau un pc happy

| PlfacT a răspuns:

3 luni la ultimul angajator si cel putin un an total vechime