| Ursachi_Cristina_1994 a întrebat:

Salut
Am candidat pentru primarul scolii
Si as dori ca sa-mi spuneti niste idei: daca tu ai fi primarul scolii ce ai face pentru scoala, ce schimbari.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce-i aia ''primarul scolii''?

| m1dn1gh7 a răspuns:

Multa benzina si-o scanteie.

| nirocino a răspuns:

As desfiinta temele pentru acasa.
As micsora programul si as reduce materiile, de ex matematica-fizica-chimia, o singura materie.
As desfiinta ora de religie, e "optional" obligatorie.
As pune 3 ore de sport pe saptamana.
As pune profesorii sa stea in banci si sa predea elevii.
As scoate catedra din clasa, pentru ca e inutila.
As desfiinta catalogul.
As elimina notele mai mici de 7.
As elimina uniformele, inclusiv tinuta obligatorie, tunsoarea, etc.
As incuraja utilizarea tabletei sau laptop-ului in locul manualelor si caietelor.
As incerca sa aplic sistemul occidental unde elevii se duc din placere si nu din obligatie.
As introduce conversatia profesor-elev si nu intrebare-raspuns.

| AbracadabraxD a răspuns:

Daca ai dori sa faci visul realitate constituie cu idei bune si realizabile, cum ar fi : La scoala sa fie putina muzica in recreatie adica in pauza, cursurile sa fie mult mai usoare depinde materiile, si ca de exemplu un viitor stralucit pentru pustani, aici poti sa bagi de la tine ce ti se pare mai de ajutor

| DN_Dari_1981 a răspuns:

Aș pune fetele să arate o tata pe hol