| Mihai1616263 a întrebat:

Salut. Am fost admis in politie si am nevoie sa fac o autobiografie, acum 3 ani eu mi-am dat demisia de la o firma si nu am mai stat in preaviz deoarece imi gasisem in alta parte si chiar nu mai puteam sa stau. Atunci mi s-a suspendat contractul si angajatorul vechi m-a concediat pe motiv de absente nemotivate (perioada de preaviz) plus ca imi suspendase si contractul, eu atunci deja incepusem serviciul la noul loc de munca. Pentru politie trebuie sa scot revisalul si banuiesc ca acolo o sa se afiseze si lucrul acesta. Va fi un impediment la angajare? Mentionez ca nu am alte probleme doar acest angajator care a vrut sa-mi arate "cine-i seful" cum s-ar spune. Va multumesc

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai fost admis la politie macar acum incearca sa inveti sa scrii corect in limba romana. Cat depre REVISAL, n-are legatura una cu alta. Aici ai dat examen si ai reusit. Nu se poate reveni. Cert este ca trebuie sa ai grija cum te comporti acolo.

| Violleta2022 a răspuns:

Ai incalcat legea baiete, aici nu-i vorba de razbunarea sefului sau de "cine-i seful", ci de partea LEGALA pe care tu nu ai respectat-o, dar el a respectat-o, de aceea ti-a trecut-o in dosar.
Cel care a incalcat legea si s-a dat cocos ai fost tu, el s-a dovedit a fii integru si cinstit.

| Zuzu1991 a răspuns:

"am avut curajul sa plec, cand eram persecutat" big grin