| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am inteles ca te poti angaja cu masina personala ca si curier la cargus, dpd, fan curier etc., firmele de curierat. Oare stiti cat se poate castiga cu masina personala (autoutiliatara) avand in vedere ca salariul pleaca net de la 1800 lei/luna? Nu vreau sa imi spuneti neaparat sumele pe care le-ati castigat voi, dar asa o medie o suma care vine pe luna daca lucrezi cu masina ta.

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Salariul pleaca net de la 1800 lei/luna plus decontarea carburantului. Nu-i mare afacere

| GhitaPower a răspuns (pentru sierra1):

Salut, deci din ce inteleg daca fac cu masina personala primesc efectiv acelasi salariu ca si cand as lucra pe masina lor, doar ca imi deconteaza carburantul? ...pai si din aia 1800 ar trebui sa fac si schimburile de ulei etc. eu cu ce mai raman asa mai bine fac cu masina lor si ma doare undeva de schimburi la masina.

| sierra1 a răspuns (pentru GhitaPower):

"eu cu ce mai raman asa mai bine fac cu masina lor"

decizia e a ta!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te poți angaja sigur la Glovo astfel.

| GhitaPower a răspuns (pentru sadrian46):

Apreciez ca ai vrut sa ma ajuti, dar am specificat curier la cargus sau fan curier sau dpd. Nu cred ca pot face glovo cu duba laughing, mersi de ajutor oricum.

| sadrian46 a răspuns (pentru GhitaPower):

De ce crezi că nu? Cu motoreta se poate.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine suna la Cargus sau fan curier si intreaba i ce conditii au poate te angajeaza pe masina firmei nu pe masina ta, ca daca se defecteaza masina doar nu crezi ca i ti dau ei bani de reparatii, pe masina ta faci afacere daca ti faci tu firmă, cei care au deja firmă au ei masină.