| anonim_4396 a întrebat:

Salut. Am nevoie de un sfat de la cei dintre voi care lucrează în industria imaginii, foto-video. Fac poze de ceva timp, iar ca referință, poza de profil este făcută de mine. Aș fi atașat alte poze, dar majoritatea au watermark pus de mine și nu e cazul să îmi dezvălui numele. Problema e că nu știu cum să încep să fac bani din treaba asta. Până acum tot ce am făcut a fost pe degeaba și mai mult pentru prieteni (ma refer degeaba dpdv financiar, evident ca pentru mine este o plăcere să le fac). Am și filmat, uitându-mă în spate nu am avut o viziune foarte bună, dar ca și calitate arată bine. E loc de evoluție. E posibil să vorbesc cu un coleg să ajut la filmarea unui videoclip muzical, sper să fie ceva de el. Ce sfaturi aveți? De unde să încep? E destul de descurajator sa tot fac asta pe gratis, îmi vine urât să cer bani, dar trebuie cumva să îmi câștig existența.

Răspuns Câştigător
| raMLesS a răspuns:

Pe vremea dumitale erau camere cu rolă si de asta intreb.

| NotNamed a răspuns (pentru raMLesS):

Vremea lui acum e ≈)))))))

3 răspunsuri:
| raMLesS a răspuns:

Echipament ai? Ce camera folosesti?

| anonim_4396 explică (pentru raMLesS):

Bună ziua. Am un Canon 5d Mark II cu un obiectiv 50mm 1.4. Mai am un obiectiv vintage "de pe vremea mea laughing" 28-85mm si un trepied care se extinde pana pe la 1, 80m. Cam atât.