| anonim_4396 a întrebat:

Am o curiozitate.
Ce treaba are medicina legala si dreptul? Cu ce ii ajuta pe studentii la drept sa vada cum se face o autopsie, daca oricum nu pot lucra in domeniul asta?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

II ajuta sa inteleaga rezultatele autopsiilor, pe care apoi le vor citi si le vor folosi in instanta. Pana nu vezi cu ochii tai, oricat de mult ai citi, sunt lucruri pe care nu le intelegi si nu le retii. Iar apoi, cand primesti un rezultat de autopsie medico-legala de 12 pagini, plin de date si termeni specifici, nu intelegi nimic din el.