| BlackOnyx a întrebat:

Daca ma duc la stiintele naturii pot sa devin inginer? Eu as dori sa dau la o facultate de inginerie mecanica. Si pe langa asta,( si in afara de orice ramura a medicinei) ce as mai putea deveni? Multumesc mult!

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cu orice profil de liceu poti candida si intra la orice facultate, bineinles daca indeplinesti conditiile cerute, ai diploma de bacalaureat si reusesti la admitere.

| Adry05 a răspuns:

N-are legatura profiul, maxim ti se suprapune o parte din materia de liceu cu materia de admitere la facultate dar nu e o drama ca te-ai dus la un profil si nu la altul.