| AndreiCristi123 a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de Academia de Politie, stiu ca nu esti primit daca ai nota scazuta la purtare pe parcursul liceului. Vreau sa stiu in cazul unei corigente daca esti admis. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| pulx a răspuns:

Da,daca ai o corigenta poti sa fi admis.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In cazul unei corijente nici nu poti sa te inscrii la BAC, cu atat mai mult la Academie!

| AndreiCristi123 explică (pentru Violleta2022):

Nu sunt clasa a 12-a. Vreau sa stiu pentru admiterea la facultate.

| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Criteriul respectiv se refera la media la purtare pe intreg parcursul anilor de liceu, si nu doar la o nota.

Daca ai avut o corigenta in unul din ani, nu este o problema, atata timp cat ai BAC-ul sustinut si poti depune la dosarul de inscriere Adeverinta cu notele obtinute la BAC

Pe www.academiadepolitie.com poti accesa Programul National de Pregatire Intensiva pentru Examenul de Admitere la Academia de Politie, unde vei putea accesa intreg materialul didactic necesar, structurat pentru un studiu intensiv, vei putea simula online Examenul de Admitere pentru a te familiariza cu formatul materiei, si te vei bucura de o serie de module educationale care te vor ajuta sa inveti cat mai eficient, la toate materiile.

Iata cateva link-uri care te vor ajuta in pregatirea ta.
http://www.academiadepolitie.com/academia-de-politie.html
http://www.academiadepolitie.com/simulare-examene.html
http://www.academiadepolitie.com/pregatire-admitere.html

Iti uram mult succes!