| anonim_4396 a întrebat:

Se poate intra in academia de politie daca ai nota scazuta la purtare?

Răspuns Câştigător
| itsnotmyname a răspuns:

DA se poate. Legislatia spune cam asa: poti concura la admiterea in cadrul academiei, daca media la purtare din liceu nu e mai mica de 8. Daca e mai mica de 8, atunci nu mai poti.

| Nicoara_Ale_Alexandra_2002 a răspuns (pentru itsnotmyname):

Și dacă media a fost scăzută în clasele de gimnaziu, iar în următorii ani de școală/liceu au urmat doar note de 10 la purtare? Adică...se ia în calcul mediile doar din anii de liceu.❓

5 răspunsuri:
| yasser25 a răspuns:

Depinde cat inseamna '' nota scazuta la purtare '' si in ce an scolar (clasa)!

| Dash a răspuns:

NU, nu se prea poate!

| enamel a răspuns:

Eu stiu ca nu se poatethinking

| winnie889 a răspuns:

Nu ti afecteaza decat media generala care ii intereseaza si pe ei (din cei 4 ani de liceu cumulata) apoi totul depinde de tine la probe