| AndreySebY123 a întrebat:

Salut! Am și eu o întrebare puțin cam stupida...
Daca termin facultatea de medicina dentara (UMF Cluj parca ii zice) din Cluj ma pot angaja ca dentist in Elveția? Adica imi va recunoaște dimploma de la o facultate de medicina dentara din Romania sau trebuie neapărat sa fac facultatea in Elveția?

P.S: Sunt conștient ca trebuie sa stiu franceza sau germana la perfecție.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, deoarece diploma nu este echivalata acolo, trebuind sa te inscrii la facultate acolo si sa continui, sustinandu-ti examenele acolo, in limba locala, lunadu-ti licenta de medic, acolo.

| Mirel4412 a răspuns:

Odata ce ai niste documente oficiale cum ca ai terminat facultatea, clar tin cont si de ele. Dar nu ca in Romania, acolo probabil o sa treci prin mai multe "verificari" si testari.