| ovidiumihai07 a întrebat:

Daca in Romania termin facultatea de medicina si farmacie si decid sa ma mut in Anglia, mi se vor recunoaste studiile facute in Romania, sau va trebui sa fac si acolo o facultate?

2 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Ti se va recunoaste titlul academic. In rest, nu e nimeni obligat sa te angajeze.

| doctorandus a răspuns:

Si iti dai seama ca diploma universitara de medic inseamna ca indeplinesti o conditie necesara, dar nu suficienta, pentru a fi admis la rezidentiat.