| copiluldeplatina a întrebat:

Am si eu o intrebare vreau sa dau la scoala de subofiteri la Dragasani si as vrea ca dupa un an facut acolo sa ma transfer la politie intrebarea este: Exista posibilitatea de a te transfera de la jandarmerie la politie?

3 răspunsuri:
| NOC a răspuns:

E exclus sa te transferi din timpul scolii de la o structura la alta. Inainte era o varianta sa te transferi dupa ce aveai o oarecare vechime in sistem, dar acum nu stiu daca se mai poate.

Mai bine intra din prima acolo unde vrei decat sa vezi pe urma ca nu se poate. Pe langa asta, gandeste-te bine daca vrei sa mergi la subofiteri avand in vedere situatia actuala. Daca neajunsurile nu te sperie, atunci respect si mergi fara frica.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! in vremurile noastre, totul e posibil, cu un telefon, o vb buna si o spaga grasa totul e discutabilhappy

| Flaviius87 a răspuns:

NU! este imposibil! probabil cu niste pile extraordinare ilegale doar! dar nici asa laughing