| numesiprenume0 a întrebat:

Am un an de cand m-am inscris la o scoala de meserii si nu am reusit sa ma obisnuiesc cu termenii folositi. Ce ziceti, sa mai continui? Imi este teama ca poate nici dupa terminare nu o sa reusesc sa vorbesc in limbaj specific, iar aici ar fi o foarte grava problema... Gen nu voi sti sa completez documente oficiale s-a.m.d. Ce parere aveti? Funda pentru solutie!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Invata mult mai mult acasa. Nu stiu cat timp acorzi invatatului, dar in principiu, pentru fiecare ora de curs ai nevoie de 1-1, 5 ore de studiu individual.

| cristimihailov a răspuns:

Si crezi ca e mai bine sa abandonezi si sa fugi?

Fa ceva ce nu ai facut prea des poate... Ridica-te si invinge odata.

Au trecut altii mai slabi ca tine. Macar odata in ultima perioada, ia-o ca pe o provocare si invinge-o.

A fi prost e o alegere. O alegere pe care o faci constient. Vrei sa o faci? Merita?

| Începătorul988 a răspuns:

Salut. Ai timp pentru a invata este si normal sa inveti mai greu anumite lucruri.
Merita sa continui, din cate stiu eu faci doar 3ani(nu 4), si beneficiezi si de o bursa lunara(anume 200ron). Dupa aceea iti poti lua ce calificare vrei.

| Badarau_Andrei_1985 a răspuns:

Iti trebuie ambitie doar atat

| IFelton a răspuns:

Nu merge așa.Ori iti place ce inveti/faci ori nu.(daca iti place inveti repede, stii)Incearca sa faci cursuri sau sa urmezi o scoala la ceva ce te atrage si o sa fie super.Iar daca nu stii nici ce iti place sunt pe internet tot felul de teste interesante ca sa afli cat de cat domeniul.