| sandmonkey a întrebat:

Salut, as avea probleme la fisa medicala politie/armata daca am 3 plombe la masele, din cauza unor mici carii?
Multumesc

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pentru aviație - pe supersonic - probabil da, altfel ba

când zici că faci vizita?

| InOrOut a răspuns (pentru sierra1):

Vrei sa spui ca daca un pilot de vanatoare isi plombeaza o masea e dat afara din servici? laughing

| sierra1 a răspuns (pentru InOrOut):

Cine a spus asta?

| sandmonkey explică (pentru InOrOut):

Probabil ca le cad maselele de la viteza laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu nene

| CodrutElian1990 a răspuns:

In nici un caz. Atata timp cat ai dantura cu ce sa manaci, si dintii din fata pentru aspect, nu este o problema.

| Feri5 a răspuns:

După părerea mea, această concepție de a privi lucrurile din armată este cu totul falsă. Nu este absolut nicio problemă dacă ai dinții puțin strâmbi sau dacă ai plombe la măsele, atâta timp cât nu se observă foarte tare. De exemplu, să zicem că un candidat la Academia de Poliție sau la școlile de poliție are niște dinți atât de strâmbi și de negri, încât se văd chiar și de la 2 metri. De regulă, este posibil să nu-l primească. Tu stai liniștit și nu te înspăimânta... Atâta timp cât dinții tăi au durabilitate mare și sunt DOAR puțin strâmbi, nu ai de ce să te temi... Baftă!

| neludana2000 a răspuns:

Nu va fi nici-o problema in nici-un domeniu.