| mtw123 a întrebat:

Salut.
As dori să dau la scoala de subofiteri de pompieri de la Boldesti. Am intrat pe site si am vazut ca sunt 275 de locuri disponibile la subofiţer de pompieri şi protecţie civilă si 25 la maiştri militari auto. Intrebarea mea este, unde este mai benefic, la subofiteri de pompieri / protectie civilă sau la maiştri militari auto?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde ce vrei. La maistri ai de aface doar cu tehnica. O repari. Pe cand la subofiteri mergi in foc, la inundatii, etc. Probabil ca si solda este mai mare decat la maistri, dar depinde ce vrei.

Răspuns utilizator avertizat