| AlexCătălin21 a întrebat:

Salut,as dori sa lucrez in domeniul software intr-o tara dezvoltata precum SUA,Germania,Norvegia,Elvetia, etc.Conteaza acolo ce scoala am facut? Nu materia,pentru ca oricum stiu cat o sa am de munca cu C++,Java,limbaj de programare,etc.O sa am probleme,nu o sa fiu angajat,etc daca nu am liceul sau facultatea facuta in alta tara, etc.Eu fac liceul in Roman(municipiu, Neamt) si facultatea cred ca o voi face in Bucuresti/Timisoara sau in alta tara daca o voi duce bine din punct financiar atunci.Vor conta liceele?

Răspuns Câştigător
| ROB3RT89 a răspuns:

Nu conteza ce studii ai si ce sti sa faci.Eu am lucrat ca depanator pc,m-ar interesa si software si hardware,dar nu aici,se platesece prost rau,noroc ca iti mai iese un ciubuc! Deci, daca vine unu cu facultate, dar fara experienta, tu ai pioritate, chiar si fara liceu.Angajatori sunt interesati mai mult de aptitudini, nu de diplome. Daca sti ca te bazezi pe tine, fa putina experienta aici, apoi incerca in SUA!

1 răspuns:
| TuguiMihai1 a răspuns:

Nu conteaza... depinde cat de bun esti...