| Remy_HD_1982 a întrebat:

Salut.As vrea sa imi creez o cariera in domeniul desenatului dar nu stiu ce sa urmez in viitor adica ce facultate.As vrea in special sa desenez pe calculator(nu stiu cum se numeste gradul)deoarece ma pricep in programe gen photoshop, ilustrator etc. si am ceva experienta.

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Buna,
Daca ai simt artistic este foarte bine. Primul lucru care l-as face eu ar fi sa fac grafica pentru nite site-uri sau pentru o tipografie. Sa stii ca se fac bani frumosi pe facut pliante, flyere si resturi sau postere.
Publica totodata lucrarile tale pe deviantart.com sau pe site-ul de Adobe ca sa primesti rating de la alti utilizatori.
O sa vezi ca ceva va aparea.
Facultate nu prea este pentru asta sad

1 răspuns:
| neutrino a răspuns:

Daca esti bun mergi la facultatea de arhitectura.