| alex12345_3782 a întrebat:

Salut.As vrea sa intreb ce acte se pun in dosarul care trebuie sa-l predai la liceu: am inteles ca acele 2 care ni le-a dat de la scoala si mai ce? si ale-a care ni le-a dat trebuie completate sau cum? Vreau sa mi se explice mai detaliat! Ms anticipat!

3 răspunsuri:
| LuisEdward a răspuns:

Iti trebuie o adeverinta de la doctor, alea de la scoala, si trebuie legalizate buletinul si certificatul de nastere la notar, si iti dau ei la liceu sa completezi ceva.

| Gabriela_6882 a răspuns:

Cam asta aveam eu la dosar cand am dat la liceuhappy
Înscrierea la licee şi şcoli de arte şi meserii a candidaţilor declaraţi admişi în urma repartizării computerizate se efectuează pe baza următoarelor acte:
a) cererea de înscriere;
b) certificatul de naştere, în copie legalizată;
c) adeverinţă din care să reiasă dacă a promovat sau nu testele naţionale şi, în caz că le-a promovat, notele obţinute la fiecare probă şi media generală obţinută la testele naţionale;
d) foaia matricolă pentru clasele a V-a – a VIII-a (cu calculul mediei generale);
e) fişa medicală.

| Racer21 a răspuns:

Pai cererea de inscriere, cartea de identitate si certificatul de nastere (in copii legalizate), adeverinta cu notele si media generale obtinute la evaluarea nationala, foaia matricola cls. 5-8 si fisa medicalawinking Astea trebuie sa fie incluse in dosar. Te duci frumos la scoala de la care ai plecat, ceri dosarul, si apoi il predai la noul liceu. Bafta\!