| MihaiOftu a întrebat:

Salut, as vrea sa stiu ca daca voi merge la facultatea de management ce voi putea să fac dupa...iar dacă mă duc la ASE unde ma voi putea angaja?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti cauti de munca bineinteles, facand o facultate nu inseamna ca iti da cineva un job! Sunt milioane care au terminat o facultate si vand la piata pe tarabe, sau merg la cules de capsuni rpin strainataturi.
De aceea trebuie sa te orientezi foarte bine ce vrei sa faci in viata ta, ce facultate faci si cum vei pornii de jos, ca sa capeti experinta si sa poti lucra pentru ce te-ai pregatit.

| GabiBucur1991 a răspuns:

Management - Probabil vei lucra intr-o banca.
ASE - Institutia de gunoieri