| andrei1233nbn a întrebat:

Salut!
As vrea sa stiu si eu niste licee filologie/stiinte sociale din Bucuresti in care pot intra cu media de la 6 in sus.
Mersi

1 răspuns:
| elemonis a răspuns:

Buna.
Poti cauta pe site-urile liceelor din Bucuresti ce profile au si mediile de admitere de la fiecare profil (sa verifici daca informatiile sunt din anul scolar anterior sau de anul acesta - in general specifica din ce an sunt informatiile pe site) si in functie de ce medii vezi la liceele care te intereseaza vezi ce alegere vei face. De asemenea, in clasa a 8-a vei primi o brosura cu liceele si ultimele medii de admitere de la fiecare profil in parte(din orasul tau).
Daca esti clasa a 8-a si momentan nu ai primit brosura, va urma sa o primesti.
Poti incerca sa cauti brosura pe internet. Daca nu o gasesti, cel mai probabil o sa apara in curand. Tu trebuie doar sa cauti mai des pe internet sa vezi cand apare, dar totusi poate primesti brosura in format fizic pana gasesti brosura pe internet. Ai grija daca o sa cauti brosura pe internet sa specifici si pentru ce oras cauti brosura.