| anonim_4396 a întrebat:

Salut,as vrea si eu sa imi spuneti niste licee cu profil de jandarmi, pompieri etc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, prima data trebuie sa termini liceul, sa obtii diploma de bacalaureat si apoi sa reusesti la admitere.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La noi nu exista licee cu un asemenea profil.
Pentru a deveni jandarm sau pompier trebuie sa faci, cel putin, o scoala postliceala ori o academie (daca vrei sa fii ofiter).

| BlackAngels20022000 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Aha dar trebuie sa termin liceul nu?

| BlackAngels20022000 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Multumesc pentru raspuns

| Ioandelasal a răspuns (pentru BlackAngels20022000):

Da, prima data trebuie sa termini liceul, sa obtii diploma de bacalaureat si apoi sa reusesti la admitere.