| Impressive17b a întrebat:

Salut, aveți idee cam cât câștiga un proaspăt absolvent al facultății de geodezie în acest domeniu?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru inceput, salariul minim pe economie!
Eventual mai primeste un spor de teren, in perioada in care merge pe teren.

| MihaiNicu23 a răspuns:

La inceput vei castiga salariul minim pe economie sau depinde daca ai pile intri si poti castiga mai mult sau vei castiga mai mult atunci cand angajatorul va vedea cat de bine te descurci.

| Lostlyric a răspuns:

Mda...
In primul rand, geodezia este o ramura foarte bine platita. Depinde ce fel de job iti gasesti. Poti sa gasesti direct loc de inginer geodez si atunci salariul tau sa fie intre 500 si 1000 de euro pe luna. Cel putin la inceput. Asta dupa ce am dat un ochi la ofertele pentru ingineri in domeniu, pe entry-level.
Daca te bagi pe topografie, salariul tau poate incepe si de la 800 de euro in sus.