| Edmonds2342 a întrebat:

Care este facultatea potrivita pentru mine, in conditiile in care am bac la romana, mate si biologie?

9 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Eu zic sa mergi pe domeniul tehnic, vei avea mai multe posibilitati de angajare.

| Edmonds2342 explică (pentru Bondarel99):

De exemplu?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Edmonds2342):

Acum nu stiu sa iti spun exact, dar la foarte multe job-uri e necesar doar sa ai o diploma de la o facultate tehnica, ceea ce cu o diploma de la litere de exemplu nu poti face.

| AFR81 a răspuns:

Facultatea potrivita pentru tine este aceea care te va ajuta sa obtii locul de munca pe care ti-l doresti happy

| sierra1 a răspuns:

Trei sferturi din absolvenții de cls 12 dau bac-ul din aceste discipline. Asta nu înseamnă că li se potrivește tuturor aceeași facultate.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Facultatea buna pentru tine este cea in care ai sanse sa intri.
A doua conditie sau prima este aceea ca trebuie sa-ti placa profilul, dar mai ales ceea ce vei face dupa terminarea facultatii.
Nu in ultimul rand cea care iti da sanse bune dupa terminarea facultatii.

| MihaiNicu23 a răspuns:

ASE e cea mai buna in cazul tau.

| AliGab a răspuns:

Nu trebuie sa dai la facultate in functie de materiile pe care le dai la bac, ci in functie de ceeace ti-ar placea sa faci in viitor. Urmeaza-ti visele cand mergi sa dai la o facultate. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Facultatea buna e aia pe care o alegi tu dupa ce ai cercetat amanuntit tot despre ce inseamna sa lucrezi in acel domeniu.