| Mihnea20410 a întrebat:

Salut! Cat castiga un ospatar in Anglia? Spuneti-mi cati euro pe luna.
Asta e tot ce vreau.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

In Anglia nu va castiga euro ci lire. Poate ajunge si la 2500 de lire pe luna.

| sierra1 a răspuns:

1 așa cum spune colegul de mai sus, zero. Doar lire
2 iți dublezi veniturile din tips-uri (dacă le meriți)
3 iți dublezi-triplezi-...-inzecești veniturile funcție de UNDE profesezi

deci Mihnea mamă, intrebarea e irelevantă. Fii mai specific

| ReddY25 a răspuns:

Lire bre și multe

Răspuns utilizator avertizat
| FreddieM a răspuns:

Minim pe economie la început, dar poți creste. Săptămânal se plătește în UK, iei la o media de 37.5 ore, (aia nu lucreaza sub 40 de ore) echivalentul la 370 euro, iar pe luna cam 1600 (tot echivalentul în euro, la cursul actual), bani in mana, dupa taxe.
Cheers

| SingleForOne a răspuns:

La fel ca si aici, fie minimum pe economie, fie £2000(lire)/€2262(euro), ca salariul în sine, plus tips care depinde numai de tine, sezon, locație, restaurant, etc.

| 1234568807 a răspuns:

Castiga cat scrie in contract