| numesiprenume0 a întrebat:

Cat de greu este sa echivalezi o diploma de postliceala cu una de facultate? Merita sa faci asta?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu poti echivala cele doua diplome, avand in vedere ca facultatea face parte din invatamantul superior si scoala postliceala din invatamantul preuniversitar.

| Bondarel99 a răspuns:

Exista o singura modalitate, doar in cazul in care ești student la facultatea de medicina și te hotărăști sa renunți după 3 ani, ti se poate echivala și primesti diploma cum ca ai făcut postliceala de asistente. Asta e singurul caz. Și in orice caz nu are nicio logica sa echivalezi o postliceala cu o facultate pentru ca postliceala e inferioară.

| Dalmore a răspuns:

Nu cred ca e posibil.