| Poznan2002 a întrebat:

Ce meserii sunt bine plătite? (vreau să știu și salariul)
De ce studii ai nevoie pentru a practica meseria respectivă?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Medic stomatolog, inginer, sofer de tir, mecanic pe locomotiva. dentistu poate castiga vreo 3000€ prin tarile scandinave, ingineru cam tot asa inclus mai mult, soferul de camion 4000€ iar mecanicu depinde nu stiu. Cel mai usor e sa ajungi camionagiu cu scoala de soferi si sa cunosti limba in danemarca de ex imediat te angajeaza ca au nevoie de oameni si o duci bine la ei

suntserios
| suntserios a răspuns:

Meseriile sunt bine platite in functie de cat de bine le faci.

ca poti fi un programator mediocru si sa iei 700-800euro sau poti fi un programator bun si cu experienta si sa iei 4000euro.

Poti fi un avocat de succes si sa castigi bani cu lopata sau poti un avocat mediocru sa castigi cativa banuti pe cazuri marunte.

Poti fi un medic dentist care a investit si are propriu cabine si scoate mii de euro sau poti fi un simplu medic angajat si sa castigi un salar mizer daca lucrezi doar la stat

in continuare cred ca ai prins ideea

| RazvanNegoita01 a răspuns:

Nedic sau programator, funda?