| mtw123 a întrebat:

Salut.

Cred ca am facut o alegere gresita in ceea ce priveste facultate si orasul in care ma aflu acum. De cand a inceput facultatea, am o stare naspa rau, nu ma mai regasesc, nu ma integrez in acest oras, nu-mi place ceea ce fac la facultate.

Vi se pare anormal sa renunt la facultatea de aici si sa merg intr-un alt oras gen Bucuresti la o alta facultate de acolo pe filiera umanista? Ce facultati imi recomandati? Mai exact, ce ma sfatuiti sa fac?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu-ti place facultatea aleasa, renunta acum, ca sa nu te mai chinui degeaba.
Macar eliberezi locul altcuiva, care ar vrea sa o faca cu drag.

Intre timp, stai acasa si te gandeste ce vrei sa faci pe viitor, ce profesie ti-ar place sa practici si daca te-ai vedea facand-o zi de zi, timp de 35 de ani!
Abia dupa aceea iti alegi facultatea!

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Referitor la ce s-a zis mai sus, nu mi se pare asa grav, majoritatea sunt panicati in primul an si cred ca au facut o greseala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi cum să-ți recomand ceva dacă nu știu nimic despre tine

| WhatABeautifulDay a răspuns:

Tu trebuie sa stii, daca ai si intrat la facultate si inca nu stii ce sa faci cu viata ta e cam grav. Crezi ca in Bucuresti o sa fie altfel? Ce au facultatile din capitala si nu are cea in care esti inscris? Acum tot neamul face facultate ca asa e moda, dar tu nu stii ce cariera vrei, asadar nu stii daca ai nevoie de o facultate pentru obtinerea unei slujbe care sa iti placa. Mai intai reflecteaza asupra telurilor tale si abia dupa gandeste-te la mijloacele prin care le poti atinge.