| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa ma inscriu la facultatea de psihologie, asta insemna ca trebuie sa ma mult in orasul in care este facultatea. Cel mai aproape ar fi la Bucuresti, dar sunt dispusa sa merg si in orase mai indepartate. Imi recomandati un anume oras sau o anumita facultate?
P.s Eu vin dintr-un oras mic si ma tem sa nu ajung intr-un oras periculos.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vă recomand Cluj-Napoca. Locuiesc aici din 1969. Este un oraș liniștit cu foarte mică criminalitate. Pericolul este foarte mic, înafară de cazurile că circuli noaptea pe jos, dar și așa, șansele de a fi atacat sunt foarte mici. Sunt și aici cazuri, dar rare, doar ziarele tabloide le amplifică zvonurile.
Deasemenea Universitatea Babes-Bolyai de aici este cotată bine internațional.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

România nu e chiar o jungla. Cluj, Iași, TM toate au universități bune dacă nu vrei București