| ady3600 a întrebat:

Salut, daca ai terminat politehnica la energetica poti sa predai ca profesor de mate? sau fizica?

1 răspuns:
| mixxjim a răspuns:

Ca sa poti preda orice, trebuie ca in facultate sa faci cursurile acelea optionale de studii psihopedagogice, (cu psihologia educatiei, pedagogie, metodica, tehnici de predare, practica pedagogica etc). ca sa predai mate sau fizica dupa poli e putin probabil, poate doar undeva pe la vreun seral, ca suplinitor, sau pe la tara, sa gasesti pe cineva in maxima disperare care nu gaseste prof. poti preda specializarea din facultate pe la vreun liceu tehnic, sau in facultate, daca esti suficient de tare sa poti ramane in facultate dupa licenta. poti sa dai meditatii insa la mate si fizica.