| toriiinoBELEAUA a întrebat:

Salut, daca am avut media la purtare pe clasa a 10 ea 8.50, in rest numai 10, pot sa mai dau la acamdeia de politie? Tin sa precizez ca media mi-a fost scazuta pe baza absentelor.

Răspuns Câştigător
| Dintrebare a răspuns:

Salut, trebuie sa ai media notelor la purtare, pe perioada celor 4 ani de liceu, peste 9. Asta inseamna ca daca vei lua 10 in clasele a 11-a si a 12-a, te incadrezi.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti candida, avand in vedere ca este nevoie sa ai media la purtare a anilor de liceu de cel putin 9 si tu vei avea media 9, 62.

| sierra1 a răspuns:

E cu dus-intors exprimarea in regulamente, nu e clar dacă e precizată media pe liceu sau pe un an școlar ("cel puțin 9")

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Nu ai cum. Media pe tot parcursul liceului ( la purtare) nu trebuie sa fie mai mica de 9. Asa și eu am avut în clasa a 10-a 8 și nu ma incadrez