| Vespuci a întrebat:

Daca termin liceul militar (breaza sa zicem),ce devin? ma refer daca termin doar liceul,nu mai dau la altceva dupa liceu.Ce devin, si ce salariu primesc aproximativ?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Numai cu liceul militar nu obtii nici o calificare. Te poti doar angaja ca soldat profesionist ori intr-o slujba civila la care nu se cere calificare.

| Vespuci explică:

Sa inteleg ca daca termin liceul militar si iau si bacul cu o nota ok ies soldat profesionist? atunci subofiter cum ajung?