| costynel2000 a întrebat:

Salut. daca vreau sa dau la jandarmi si in liceu am avut o nota de 9 la purtare. mai pot da la jandarmi? sau cum sta treaba cu chestia asta? se refera la o singura nota de 9 sau la o medie de 9 pe un an sau la media 9 pe tot percursul liceului? explicati-mi si mie va rog

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conditia este ca media generala la purtare a anilor de liceu sa fie cel putin 9, asa ca nu conteaza o medie semestriala sau anuala de 9 si indeplinesti aceasta conditie.

| costynel2000 explică (pentru Ioandelasal):

Aaa deci pe toti anii de liceu?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru costynel2000):

Da, pe toti anii de liceu.