| anonim_4396 a întrebat:

Salut, doresc sa ma angajez la Salvamont Cluj si am 3 intrebari.

1.Cat trebuie sa faci practica sa ajungi salvamontist?

2. Deoarece stau in centrul Clujului, ma gandeam pentru prima data cat ar fi salariul net?

3.Ai dreptul la o zi libera pe luna?

Sunt apt fizic si mintal si ador muntele si salvatul oamenilor si cred ca mi-ar fi cel mai potrivit job.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu merge cum crezi tu.
Alpinismul profesionist nu se învață la curs, doar la forțele speciale din armată.
La salvamont nu ești angajat cu salar, să stai într-un sediu și să aștepți să ai cazuri de rezolvat și să îți vină salar lunar și zi liberă.
Dispecerat Informatii Salvamont Romania:
+4 0725826668

| johnnny123 a răspuns:

Habar n-am, dar uite o idee: De ce nu pui intrebarile astea la Salvamont Cluj in loc sa le pui aici? Efortul este acelasi, dar de acolo ai primi raspunsuri clare.

Care crezi ca sunt sansele ca un salvamontist sa-ti citeasca intrebarea aici?