| conaltura09 a întrebat:

Salut, dupa cat timp pot efectua o eventuala demisie din functie in cadrul politiei, jandarmeriei, etc, fara a fi nevoit sa despagubesc statul.

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când urmezi un curs în sistemul MAI, iar învățământul este gratuit, semnezi un contract din care rezultă obligativitatea efectuării serviciului un anumit număr de ani în sistemul MAI, pentru a acoperi costul cursurilor. Această durată depinde de cursul absolvit, dar minimum 5 ani.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Intreaba pe cat timp ai semnat contractul si gata. Daca nu l-ai semnat si esti inca elev (student) intreaba pe cat timp va trebui sa-l semnezi. Eu am fost la armata. La noi era 9 ani.

| Plato a răspuns:

10 ani