| Făgăraş a întrebat:

Care e cea mai tare trupa de interventie, a jandarmeriei sau a politiei?

9 răspunsuri:
HepHap
| HepHap a răspuns:

Recuperatorii lui Gigi Becali sunt cei mai tari.

| selef a răspuns:

"Trupa de interventie" a lui Becali.

| narcis13 a răspuns:

Jandarmeria este pentru interventii, dar si Politia are departamente de interventie. Diferentele sunt determinate de situatiile in care intervine una din aceste institutii. Jandarmeria este folosita mai mult pentru evenimente de mare amploare unde exista riscul de a se isca violente fizice, cum ar fi meciuri de fotbal, ca tot iti zice "stelistu" happy. Trupele politiei(posibil si in colaborare cu jandarmeria) intervin in cazuri de crima organizata si alte situatii specifice.

| vasiledumitru a răspuns:

Eu zic ca acum cele mai tari is Brigada Speciala a Jandarmeriei Vlad Tepes, dar si cele de la Spir ale politiei is tari, mai ales care au multe actiuni la activ cum ar fi Spir Bucuresti sau cele ale politiei de frontiera de la granita cu Ucraina ( http://www.youtube.com/watch?v=yCCFtgzlpds&feature=related ) dupa parerea mea chestia asta care is cei mai tari nu e prea corect ca se poate ca intr-o actiune sa fie buni si la alta sa greseasca, cei mai buni is aia care au mai multa experienta, care au avut mai multe actiuni, si aici zic ca is BSIJ.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Departamentul de Intervenție Rapidă al Poliției (mascații).
Pa, pa.

| 1Mihai1 a răspuns:

Mascatii, D.P.I.R (Departamentul Politiei de Interventii Rapide)

| Făgăraş explică (pentru 1Mihai1):

Chiar asa vrea sa vb pe mess! cea mai tare e SIAS! uite id meu este neamtu19vali

| Daddy_9411 a răspuns:

Jandarmeria!

| mondo.it a răspuns:

Nici una