| freaky95 a întrebat:

Salut.
Dupa ce termin liceul planuiesc sa ma inrolez in armata... da, stiu riscurile stiu tot ce e acolo, si faza ii ca nu am de gand sa imi schimb gandu si chiar vreau sa ajung in armata. M-am interesat pe net si am gasit ca daca vreau sa ma inrolez in armata americana trebuie sa am green card, 2 ani de sedere in america etc.
Vreau doar sa stiu ce fel de scoala trebuie sa am pentru a ma putea inrola in armata, nu sunt cel mai bun din clasa mea, dar daca e nevoie de o scoala mai buna pentru a ajunge acolo sunt dispus sa ma pun bine pe invatat, eu sunt tipul mai lenes cand vine vorba de citit si din astea si is curios daca intr`adevar trebuie sa am diploma de liceu, nu ca m`as lasa de liceu dar is doar curios mai ales ca bacul acum e greu de trecut si nu sunt asa sigur daca il voi putea trece. De conditia mea fizica nu ma indoiesc pentru a intra in armata.
Multumesc.

1 răspuns:
| fanny98 a răspuns:

Tu ar trebui sa te bazezi pe liceu si pe invatat, da e adevarat, si conditia fizica conteaza dar tu ar trebui sa te bazezi pe cunostintele proprii si sa fii mai increzator. In SUA este mai greu si ar fi si sanse mai mari sa pici la razboi (daca se isca vreunul) Daca mergi la Alba Iulia la liceu e frumos(peste tot e si te felicit ca ai intrat )Eu stiu ca trebuie sa faci academia dupa ce termini liceul dar te poti interesa si intrebandu-i pe profesorii tai. Sper ca ti.am fost de folos. Succes :*