| freaky95 a întrebat:

Am 17 ani, sunt in clasa a 11 a si as avea o intrebare. Stiu ca unii s`ar putea sa spuna ca ma cam grabesc, sau ca sunt cam nebun de felul meu pentru ce vreau sa fac, sau ca sa o las balta ca oricum imi schimb gandurile pana mai tarziu. Faza ii ca dupa ce termin liceul as vrea sa ma inrolez in armata. Vreau sa merg pe front, si as vrea chiar sa merg in armata americana pentru ca dupa parerea mea nu prea merita sa stau in Romania. Am chestia asta cu armata inca din generala, si am vrut sa o inlocuiesc cu mai multe chestii, sa ma gandesc la alte lucruri ce sa fac dupa liceu insa nu am reusit sa-mi scot armata din cap, nu stiu ce este exact ce imi place dar asta e. De aceea vroiam sa va intreb cam ce ar trebui ca sa ma pot inrola in armata, daca imi trebuie vreo scoala mai buna, ceva ce sa fac dupa liceu sau ce sa fac de acum, conditia fizica a mea este destul de buna, insa ce este recomandat pe cand merg acolo, engleza o am la degetul mic deci daca o sa fie sa merg in armata americana nu cred ca o sa am probleme insa as vrea sa stiu cam cu exactitate ce ar trebui pentru a ajunge acolo. Multumesc.

4 răspunsuri:
| Nonono a răspuns:

Nu merita! Si mie imi place armata foarte mult, inveti ceva din asta, inveti ce inseamna respectul, onoarea si multe altele. Imi plac hainele de armata.
Iti spun inca o data: Nu vreau sa iti stric visul, dar nu merita!
Vizioneaza acest video :
http://www.youtube.com/......ttp?/watch

Bafta!

| Keyko a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te mai gandesti la cariera.Armata este ffffffffffffffffoarte grea.Incearca ceva mai simplubig grinreptul sau Automatica sau Informatica. Spui ca ai o conditie fizica destul de buna. Daca vrei sa te duci in armata trebuie sa ai una excelenta! Daca o sa alegi sa te duci in armata sa stii ca nu o sa ai prea multa viata personala.Armata nu este un servici la care stai ore pe scaun iar dupa opr ore de munca pleci acasa.

| freaky95 explică:

Pot face 15 tractiuni fara probleme si 2 km ii alerg cu putin efort, deci cu conditia mea fizica de acum nu prea am probleme, si o sa continui cu sportul pana termin liceul, si mi s`a mai spus ca este o meserie foarte grea, eu asta vreau sa fac, nu suport sa stau toata ziua la calculator sau la un birou, simt nevoia sa fac miscare chiar daca inseamna sa ma trezesc in toiul nopti sa fac asta happy

| bogdan198 a răspuns:

Buna nu este greu tb sa faci un traseu utilitar si sa alergi.in traseu mai grele sunt tractiunile cred ca 10 sau 12 nushu exact.dar pentru a ajunge acolo tb sa te inscrii la Biroul(Oficiul) de Informare Recrutar. la alergat tb sa alergi cam 2-3 km nushu exact. Si eu vreau sa dau la liceul militar pentru ca dupa ce ies de acolo o sa am o meserie banoasa si o sa imi formeze caracterul. si mie imi place foarte mult armata