| Anonim2000288282 a întrebat:

Salut.

Este târziu pentru o persoana de 15 ani sa se apuce de fotbal? Gen sa-și facă o cariera din asta.
Țin sa mentionez ca prin,, a se apuca" ma refeream la antrenamente nu la jucat..pentru ca de jucat joaca de foarte mult timp(de la 7 ani)
E târziu?
Poate sa joace măcar în liga a2a din România dacă nu în liga 1?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu este tarziu deloc, am citit de fotbalisti destul de buni care s-au apucat mai tarziu de fotbal.
Ca o sa ajunga sa joace la o echipa din ligile superioare depinde de calitatile fizice si tehnice, respectiv cat de bine o sa joace, la 15 ani este destul de greu sa-ti dai seama, doar un antrenor isi poate da seama si doar vazandu-l jucand.