| danutrobos2 a întrebat:

Salut, eu vreau sa dau la pompieri si sunt curios daca atunci cand te duci sa faci fisa medicala iti da testul ishihara. Acum unii zic ca nu altii zic ca da, intrebarea asta pentru ca eu nu vad prea bine cifrele alea, daca se poate sa raspunda decat cei care stiu concret, multumesc.

1 răspuns:
| Iote a răspuns:

La orice control oftalmologic pentru fise medicale se da acest test. Probabil si la pompieri.
http://www.scoaladepompieri.ro/admitere.htm
Ai aici mai multe informatii. Si niste date de contact, unde poti lua legatura cu ei.