| SanduStefan725 a întrebat:

Salut, imediat dau bacul luna asta si inca nu stiu foarte multe detalii despre facultatile pe care vreau sa le urmez sau facultatea. As dori o parere si mai multe detalii (precum cand se fac admiterile sau daca se da vreun examen sau pe baza de dosar) despre UNEFS Kinetoterapie si daca cu EFS pot profesa pe Facultatea de Politie Campina unde daca as avea EFS ul si as face si Campina sa pot avansa ca ofiter. Cine ma poate ajuta as fi recunoscator.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

La EFS si politie se dau teste sportive si medicale, foarte complexe si complete, inainte de examneul de admitere, prin martie-aprilie.
Nici la EFS si nici la Politie nu se intra pe baza de dosar, ci examene de ADMITERE, dupa ce treci de proba sportiva si examenele medicale complexe.