| Dragonasu474747 a întrebat:

Salut, imi doresc foarte mult sa am un tatuaj (pe tot bratul stang). Sunt clasa a 12- a si vreau sa intru la academia tehnica militară de la București. Pot intra acolo cu un tatuaj pe mână?

2 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

''să nu aibă semne particulare evidente sau tatuaje neacoperite de vestimentaţie, în
ţinuta de vară;'' Cam greu in conditiile in care tinuta de vara are maneca scurta. Ori renunti la academie, ori la tatuaj.

| Irinelp a răspuns:

România este o țară cu o mentalitate învechită și nu sunt acceptate tatuajele la vedere pentru meseriile importante cum ar fi, politie, jandarmerie, pompierii, militari.