Întrebare recomandată | griveiit a întrebat:

M-am documentat ce facultati as putea urma pentru viitorul meu si am gasit printre altele si Academia Tehnica Militara! Imi doresc sa imi fac o cariera militara. Intrebarea mea este: daca termin un liceu civil si vreau sa dau admiterea la ATM am posibilitatea sa intru numai la locurile cu taxa sau pot intra si la locurile cu buget de la stat.
Mentionez: daca fac un liceu civil, nu militar.

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

La academiile militare nu sunt locuri cu taxe. Toate sunt bugetate. Numai taxa de inscriere la examen (100 lei) trebuie s-o platesti.
Uite aici: http://www.armyacademy.ro/admitere/2013/precizari_buget.pdf

| griveiit explică (pentru Salontanul):

La ATM sunt si cu taxa!