| Daviddd2006 a întrebat:

Salut, imi puteti spune si mie din ce materii se da admiterea la scoala de Subofițeri de jandarmi, in 2023?
Va Multumesc happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
În general, admiterea la școala de Subofițeri de Jandarmi implică teste de aptitudini fizice și intelectuale, precum și un interviu.
Testele intelectuale pot include subiecte precum limba română, matematică, istorie, geografie și cultură civică.
Ar trebui să consultați site-ul oficial al instituției pentru a afla informații specifice despre admitere, deoarece acestea pot varia în funcție de anul și locația școlii.

| Sistemulxxl a răspuns:

Mergi ca te baga si fara examen. Nu vrea nimeni sa fie politist, jandarm, militar.