| Tudor2k2 a întrebat:

Buna seara, am nevoie de revisal pentru admiterea in școala de subofiteri jandarmi Drăgășani dacă nu am fost niciodată angajat?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca n-ai fost angajat nu figurezi in Revisal, asa ca n-ai nevoie.

| Tudor2k2 explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc frumos pentru lămurire, o seara plăcuta!

| Brizbriz a răspuns:

Dude, nu intelegi DELOC ideea de scoala
adica faci scoala CA SA TE ANGAJEZI, NU invers
pana acum nu am auzit NICIODTA, de nici o scoala, OARECARE, care sa iti ceara sa fi angajat... EVERRRRR

| Tudor2k2 explică (pentru Brizbriz):

Mai citește odată întrebarea pusă de mine.Sunt persoane care au lucrat înainte de a dori sa participe la concurs de admitere intr-o școala de subofiteri(jandarmi/poliție) și au nevoie de revisal pentru a arată vechime in munca. Dacă de la 17 ani pana la 18 ai lucrat la KFC(dau un ex, îți trebuie revisal)

| Tudor2k2 explică (pentru Brizbriz):

Știu și eu cu ce sa mănâncă, nu e de parca ieri am văzut concursul de admitere și gata am zis sa particip

| Brizbriz a răspuns (pentru Tudor2k2):

Ok

| Tudor2k2 explică (pentru Brizbriz):

In orice caz, este nevoie de revisal pentru a participa la concurs, m-am interesat la
Inspectoratul de Jandarmi județean de care aparțin, inclusiv pentru candidații care nu au lucrat vreodata, indiferent de domeniu

| Brizbriz a răspuns (pentru Tudor2k2):

Iar acum am auzit de o scoala la care iti trebuie revisal happy
de aia sunt pe site-ul asta, invatam unii de la altiiwinking

| Tudor2k2 explică (pentru Brizbriz):

Corect, au nevoie de revisal pentru ca este necesar ca școala sa știe dacă ai fost vreodată angajat(dat afara de la locul de munca din motive disciplinare) și pot afla aceste lucruri doar din respectivul document